Snímatelné zubní náhrady

Snímatelné zubní náhrady se zhotovují v případech, kdy došlo ke ztrátě více zubů, které již není možné nahradit fixním můstkem nebo zubními implantáty.

Snímatelné náhrady mohou být částečné nebo celkové.

Částečné zubní náhrady se uchycují ke zbylým zubům chrupu pomocí kovových spon (háčků) v případě jednoduchých pryskyřičných náhrad hrazených z velké části či zcela z prostředků všeobecného zdravotního pojištění nebo lze zhotovit kvalitní skeletové snímací náhrady kotvené ke zbylým zubům pomocí speciálních zařízení- tzv. zásuvných spojů. Zásuvné spoje nejsou vidět a náhrada pak velmi dobře drží.

Částečné zubní náhrady se uchycují ke zbylým zubům chrupu pomocí kovových spon

Celkové náhrady se zhotovují v případě bezzubé čelisti po ztrátě všech zubů chrupu. Zhotovení celkové náhrady znamená 5 návštěv zubní ordinace, je možné zvolit zuby pryskyřičné nebo estetické zuby keramické, které jsou navíc více mechanicky odolné a otěruvzdorné.

Zvláštní typ celkové zubní náhrady tvoří tzv. náhrada hybridní, která se zhotovuje v případě posledních zbylých zubů v čelisti. Na ty je možné zhotovit spaciální zařízení, které umožní pevnější upevnění celkové náhrady. Zařízení připomíná patentky a náhrada se pak na toto zařízení "nacvakává".

Celkové náhrady se zhotovují v případě bezzubé čelisti po ztrátě všech zubů chrupu.

Pokud je představa nošení zobrazené snímatelné či dokonce celkové náhrady pro vás nepřijatelná, a chtěli byste mít opět chrup v ústech "napevno" lze uvažovat o náhradě zubů zubními implantáty.

Odborníky doporučované pomůcky pro ústí hygienu za skvělé ceny zakoupáte u nás nebo zde: