Zubní soupravy s nástroji

Zubní souprava je základním prvkem každé stomatologické ordinace. Součástí soupravy je křeslo k polohování pacienta - ošetření v polosedě až vleže umožní pacientovi pohodlně relaxovat po celou dobu ošetření. To je velmi důležité zejména u časově náročnějších výkonů. Možnost dokonalého nastavení polohy pacienta umožňuje zubnímu lékaři mít dokonalý přehled a přístup k ošetřovanému místu v ústech. Dalšími součástmi soupravy jsou panel asistentky a lékaře, energoblok, plivátko a rameno s operačním světlem.  Naše ordinace je vybavena elektronicky řízenou soupravou Diplomat Consul DC 350 a finskými soupravami Planmeca Compact i.

 

 

Diplomat Consul DC 350

Diplomat Consul DC 350

 

Panel lékaře je vybaven skleněným dotykovým displejem, ze kterého se pohodlně ovládá kromě křesla také nastavení parametrů pro jednotlivé rotační nástroje - výkon, intenzita chlazení, otáček atd.. 
Diplomat Consul DC 350

 

 

6-ti nástrojový stolek s vrchním vedením hadic je osazen:

1) pistolí sloužící k oplachu a sušení

2) švýcarským světelným turbínovým násadcem BienAir a fakultativně japonským turbinovým násadcem NSK
Diplomat Consul DC 350

3) bezuhlíkovým švýcarským mikromotorem BienAir MX, mezi jehož výhody ve srovnání s tradičním uhlíkovým mikromotorem patří rozsáhlé rozmezí otáček (od 100 do 40.000 ot./min.), žádné vibrace a to ani při vysokých otáčkách, žadná setrvačnost při zastavení a rozjezdu, absence zahřívání, bez opotřebení součástek (bezuhlíkový), minimální údržba a vynikající životnost,  kontrola kroutivého momentu (Torque control) nezávisle na rychlosti s funkcí auto-reverse (auto-zpět ) a auto-forward (auto –vpřed)

4) uhlíkovým švýcarským mikromotorem BienAir Isolite
Diplomat Consul DC 350

5) ultrazvukovým odstraňovačem zubního kamene (scalerem) BienAir, který slouží  k odstranění naddásňového zubního kamene, mezizubního kamene a některých druhů skvrn a pigmentací
Diplomat Consul DC 350

6) LED lampou pro vytvrzování "bílých výplní" Mectron Starlight SX5 - jejíž diody emitují světelné částice ve specifické části spektra, na kterou jsou citlivé fotoiniciátory tuhnutí používané v bílých materiálech (vlnová délka 430 - 470 nm). Výhodou LED technologie proti starším halogenovým lampám je minimální produkce tepla. Při vytvrzování materiálu tak nedochází k zahřívání osvětlovaného zubu, proto je LED lampa šetrnější k zubnímu nervu. Lampa je vybavena programem zvaným "soft start", který zabezpečuje postupný nárůst intenzity modrého světla při jejím spuštění. Pomalý start umožňuje minimalizovat polymerační kontrakci (smrštění při tuhnutí) bílých materiálů a umožňuje tak vyšší kvalitu zpracování fotokompozitních (bílých) výplní.

 

Panel asistentky je vybavený pistolí, klasickou savkou a navíc výkonným odsáváním, pomocí kterého sestra v průběhu výkonu odstraňuje z úst pacienta tekutiny, eventuálně drobné částečky.

Intarorální kameraIntarorální kamera  s monitorem na rameni soupravy rozšířuje diagnostické možnosti a možnosti kontroly kvality provedeného ošetření a efektivní komunikace s pacientem. Prostřednictvím intraorální kamery se samozřejmě dají také pořizovat obrazové záznamy - snímky či videosekvence. Získané záznamy lze přiřadit k elektronické kartě pacienta podobně jako rentgenové snímky a mohou nám posloužit jako přehledná dokumentace provedených zákroků a k plánování další léčby.

 

 

Planmeca Compact i

Planmeca Compact iUltra moderní finská zubařská souprava Planmeca Compact i díky bočnímu zvedacímu mechanismu křesla a extra tenké opěrce zad perfektně zajišťuje jak dobrou pracovní ergonomii, tak pacientovo pohodlí. Sofistikovaný hygienický design pomáhá udržovat ještě dokonalejší hygienu. Díky svému elegantnímu designu je souprava Planmeca Compact i významným příspěvkem k účinnému, dobře organizovanému a hygienickému pracovnímu prostředí. Souprava je osazena 5 nástroji - pistolí, turbínou, 2 mikromotory německé firmy KaVo, ultrazvukovým odstraňovačem zubního kamene a polymerační lampou.

 

 

LED operační světla, koncovky, separátory, kompresory

Dvě zubní soupravy jsou vybaveny kvalitními LED operačními světly, protože jasné osvětlení pracovního pole je základem pro kvalitní ošetření.
stomatologické koncovky

K dokonalému osvětlení pracovního pole velkou přispívají také stomatologické koncovky renomovaných světových výrobců BienAir, NSK a KaVo opatřené optickými světlovody, které ústí na hlavičce násadce a osvětlují tak lékaři přímo ošetřovanou část zubu.

Péči o životní prostředí a splnění zákonem dané povinnosti zajišťují zabudované německé odlučovače (separátory) amalgámu METASYS MST1, u kterých je vysoké účinnost odlučování dosaženo dvoustupňovou separací - odstředivou a sedimentační a s rezervou splňují zákonem požadovanou účinnost filtrace 95%.Kompresory

Kompresory (tlakovací zařízení nezbytná pro provoz zubních souprav) jsou umístěny v samostatné kompresorové místnosti mimo ordinace, což přispívá ke klidu v průběhu ošetření a chod zubní soupravy se stává velice tichým.


 

.

Odborníky doporučované pomůcky pro ústí hygienu za skvělé ceny zakoupáte u nás nebo zde: