ZUBNÍ CENTRUM PETŘINY

Křenova 1, 162 00 Praha 6
2. patro


ordinace MUDr.Neumanna
tel.: +420 777 942 492
e-mail: info[Z]mujzubar.cz


ordinace MUDr. Kolaříkové
tel: +420 778 097 537
e-mail: kolarikova[Z]mujzubar.cz

ordinace MUDr. Krejčové
tel: +420 732 388 078
e-mail: krejcova[Z]mujzubar.cz
Korunky a můstky

Korunky

Korunky se zhotovují v případech, kdy chybí velká část zubu a není možné jí trvale nahradit výplní či jiným způsobem. Korunka tvoří jakýsi obal zubu a zajišťuje jeho funkčnost a měla by též zlepšovat vzhled. To však platí pouze u korunek metalokeramických a celokeramických, které v naší ordinaci upřednostňujeme. Jiné práce jako například korunky celokovové, celokovové s pryskyřičnou fasetou či celopryskyřičné považujeme za překonané, zhotovujeme je pouze na výslovné přání pacienta.

Za standard fixních náhrad se dnes považuje metalokeramická korunka. Vnitřní část je zhotovena z kovu a zajišťuje pevnost. Kovová konstrukce je pokryta vrstvou keramické hmoty (lidově a ne zcela přesně "porcelánu"). Keramická vrstva napodobuje co možná nejvěrněji tvar a barvu původního zubu. Samozřejmě lze tvar i barvu zvolit tak, aby byla estetičtější než původní zub.

Celokeramické korunky neobsahují vnitřní kovovou vrstvu, proto propouštějí část světelných paprsků a působí ještě o něco estetičtěji než korunky metalokeramické.

Korunku vyrábí zubní technik v laboratoři na základě otisku sejmutého po přípravě zubu v ordinaci.

Můstky

Můstky jsou zhotovovány v případě, kdy je zapotřebí nahradit jeden či více ztracených zubů a nelze to udělat pomocí implantátu. Můstek se zhotovuje v zubní laboratoři obdobně jako korunka a nasazuje se na "obroušené" zuby pomocí speciálního cementu.

Korunky a můstky zhotovené z metalo/celokeramiky zajistí krásný vzhled a funkci chrupu po dlouhá léta.

Korunky a můstky zhotovené z metalo/celokeramiky zajistí krásný vzhled a funkci chrupu po dlouhá léta. Keramika na rozdíl od plastů nemění časem barvu a vzhled korunek a můstků zůstává stejný.