ZUBNÍ CENTRUM PETŘINY

Křenova 1, 162 00 Praha 6
2. patro


ordinace MUDr.Neumanna
tel.: +420 777 942 492
e-mail: info[Z]mujzubar.cz


ordinace MUDr. Kolaříkové
tel: +420 778 097 537
e-mail: kolarikova[Z]mujzubar.cz

ordinace MUDr. Krejčové
tel: +420 732 388 078
e-mail: krejcova[Z]mujzubar.cz
Dentální hygiena

Stále více lidí již dnes - na počátku 21.století v České republice ví, co je náplní práce dentální hygienistky. V mnoha zemích s vysokou kvalitou stomatologické péče jako je například Švýcarsko nebo Holandsko, je po řadu desetiletí zubní péče bez účasti dentální hygienistky zcela nemyslitelná.

Také v našem zdravotnickém zařízení je dentální hygienistka nepostradatelným členem týmu: Bc. Dana Koudelková  se věnuje dentální hygieně v našem zdravotnickém zařízení  a objednat se k ní je možné na telefonním čísle: 777 942 492 nebo e-mailem: info@mujzubar.cz. 

Náplní práce zubního lékaře není pouze napravovat škody vzniklé v důsledku zanedbání každodenní péče a léčit následky zubního kazu. Cílem moderního zubní lékařství musí být prevence - předcházení vzniku onemocnění. A to nejen prevence vzniku zubního kazu, ale také onemocnění dásní.

Hlavní příčinou vzniku onemocnění závěsného aparátu zubů je totiž přítomnost zubního plaku, který obsahuje obrovské množství škodlivých bakterií. Dle dostupných údajů více než 80% populace ve věku nad 35 let trpí chronickým plakem způsobeným zánětem dásní, který může přejít v obávanou parodontózu!
Úvodní návštěvu zubní hygienistky a následné pravidelné návštěvy v intervalu 1-2x ročně doporučujeme proto většině našich nových i stávajících pacientů. Péče dentální hygienistky je určena každému, komu skutečně záleží na vlastních zubech a chce si je zachovat zdravé a krásné po celý život!

 

Co je náplní práce dentální hygienistky?

Provádí veškeré úkony pro zachování zdraví vašich dásní a některé estetické výkony:

  • Odborné vyšetření stavu dásní, vč. stanovení tzv. parodontologických indexů + detekci a vizualizaci přítomnosti zubního plaku pomocí speciálního barviva
  • Instruktáže ústní hygieny - ukáže Vám jak nebezpečný může být dlouhodobě probíhající zánět dásní a parodontóza pro vaše zuby, doporučí Vám vhodné a správné pomůcky pro ústní hygienu - zubní kartáčky, pasty, interdentální nitě a kartáčky a naučí vás je používat tak, abyste dokázali odstranit maximum zubního plaku a nepoškozovali si při tom zuby a dásně. I to se totiž může nesprávným používáním nevhodných pomůcek stát. Doporučí vám vhodné prostředky pro tzv. chemickou kontrolu plaku.
  • Odstraňování zubního kamene a to jak kamene usazeného nad dásní, tak kamene usazeného pod okrajem dásně, který je sice na první pohled neviditelný, ale pro zub mnohem nebezpečnější. Tento tzv. subgingivální ("poddásňový") zubní kámen se nachází u většiny pacientů starších 20let. K odstraňování zubního kamene používá klasický ultrazvukový odstraňovač, ultrazvukový odstraňovč pracující v režimu Newtron, ruční nástroje - speciální škrabky a kyret, a přístroj pro neinvazivní subgingivální kyretáž Vector
  • Lokální fluoridaci zubů u dětí i dospělých pomocí speciálního gelu nebo laku které zvýší odolnost skloviny vašich zubů.
  • Profesionální čištění zubů a odstranění pigmentací (skvrny od kávy, čaje, cigaret apod.) pomocí techniky air-flow (pískovač), leštění zubů.
  • Ordinační bělení zubů metodou BEYOND nebo domácí bělení pomocí speciálních nosičů
  • Ošetření citlivých krčků, desenzibílizaci citlivého dentinu.
  • Pečetění fisur zubů speciálním materiálem, aby nedošlo ke vzniku zubního kazu.
  • Leštění výplní a úpravu převislých výplní poškozujících dásně.
  • Aplikaci zubních šperků dle výběru z katalogu - kamínky, šperky ze žlutého či bílého zlata

Dentální hygiena je prevencí vzniku zubního kazu a onemocnění dásní

 

CENÍK DENTÁLNÍ HYGIENY

DENTÁLNÍ HYGIENA I - VSTUPNÍ TERAPIE 1.100 Kč
základní hygienický screening - detekce zubního plaku, zhodnocení úrovně ústní hygieny, vyšetření stavu dásní a parodontu, stanovení indexů PBI a CPITN, edukace  a motivace k pravidelné a systematické preventivní péči o ústní hygienu, měření interdentálních prostor IAP sondou a nácvik postupů a technik ústní hygieny pomocí vhodných pomůcek. stanovení léčebného plánu. Základní odstranění zubního kamene ultrazvukem, depurace + leštění (cca 55min.)

 

DENTÁLNÍ HYGIENA II - POKROČILÁ TERAPIE

 

980 Kč

hloubkové odstranění zubního kamene ručními nástroji (deep scaling a root planing), odstranění retenčních míst pro plak, odstranění vnějších pigmentací na zubech, čištění a leštění zubů (depurace), reinstruktáž technik čištění zubů (cca 55min.)

RECALL - KONTROLNÍ NÁVŠTĚVA PO CA 6 MĚSÍCÍCH

 

600 Kč

kontrolní návštěva dentální hygienistky, s odstraněním naddásňového zubního kamene ultrazvukem, poddásňového zubního kamene ručními nástroji, zhodnocení stavu, odstranění zevních pigmentací, depurace + leštění

 

RECALL MALÝ PO 3 MĚSÍCÍCH

 

350 Kč

kontrolní vyšetření, odstranění vnějších pigmentací na zubech, čištění a leštění zubů (depurace), remotivace a reinstruktáž technik čištění zubů