CEREC

stomatologický robot pro celokeramické rekonstrukce zubů

CEREC: CEramic REConstruction a jde o nejmodernější počítačový CAD/CAM systém pro výrobu bezkovových protetických prací v jedné návštěvě.

Bezkovové celokeramické korunky nejvyšší kvality, estetické keramické fasety, keramické inlaye a onlaye místo "černých" či obyčejných plastových výplní? Náhrada ztraceného zubu celokeramickým můstkem? To vše v jediné návštěvě na počkání!

K nejmodernějším technologiím na našem pracovišti patří CAD/CAM systém CEREC, o kterém se hovoří jako o symbolu stomatologie 21.století. CEREC umožňuje revolučním způsobem zhotovit keramickou náhradu zničených částí zubů, korunky, fasety a menší můstky.  Keramika je v podstatě k nerozeznání od původní zubní tkáně a její odolnost i trvanlivost je obrovská.

 

Co znamená název CEREC?

Název je zkratkou a  vychází ze spojení anglických slov slov Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics a jde o nejmodernější počítačový CAD/CAM systém pro výrobu bezkovových protetických prací v jedné návštěvě zubní ordinace. 

 

Jaký je prinicip technologie CEREC?

Princip spočívá v počítačové 3D modelaci protetické práce a následném přesném vyfrézování z keramického bloku. Po úpravě ošetřovaného zubu do vhodného tvaru se na základě skenování speciální 3D kamerou vytvoří v počítači tojrozměrný model situace. Tento digitální model lékař dále upravuje pomocí speciálního softwaru. V okamžiku, kdy je výsledek vyhovující, jsou data odeslána do frézy. Ta z předem vybraného keramického bloku absolutně přesně vyfrézuje požadovaný výrobek pomocí diamantových brousků. Po vyfrézování se povrch práce zaleští nebo opatří glazurou a je připraven pro fixaci v ústech. Ošetření tak proběhne během jedné jediné návštěvy v ordinaci a výsledek je dokonale estetický - zub je restaurován do přirozené barvy, tvaru a je plně obnovena jeho funkce.

 

V jakých případech lze využít technologii CEREC?

Využití technologie CEREC: inlaye, onlaye, celokeramické korunky, fasety, endokorunky, menší můstky

 

Jaké jsou výhody technologie CEREC?

CEREC: pochvalně vztyčený palec nahoru

 

Pro koho ošetření pomocí CERECu není vhodné?

Pro ošetření systémem Cerec existují dvě hlavní kontraindikace. Většina rozumných lidí lidí dnes již chápe, že hlavním nepřítelem zubů a dásní je přítomnost zubního plaku v důsledku špatné ústní hygieny. Stále ale všichni nedokáží škodlivý plak z povrchu zubů dokonale pravidelně odstraňovat. Proto nejdříve u každého pacienta zhodnotíme stav ústní hygieny a parodontu. Je-li to vhodné a pro pacienta prospěšné, doporučíme předchozí návštěvu u dentální hygienistky, kde se společně snažíme dosáhnout potřebné úrovně čištění a zdravé dásně. Potom je teprve vhodné provést vlastní ošetření zhotovením nových inlejí, onlejí nebo korunek.
Druhým problémem je tzv. bruxismus, noční skřípaní zuby. Zubní lékař ho pozná podle výrazného opotřebení hran a hrbolků zubů, které neodpovídá věku pacienta. Příčinou bývá rychlý způsob života a stres v práci či osobním životě. Někdy také nepravidelně narostlé zuby moudrosti. V takovém případě doporučíme nejdříve zhotovení relaxačních nákusných chráničů z průhledného silikonu a jejich nošení na noc. Dlaha tak chrání vlastní zuby i keramické náhrady před poškozením.

 

 

Kolik ošetření systémem CEREC stojí?

Kolik ošetření systémem CEREC stojí?
Do ceny za ošetření se promítá pořizovací cena této zcela unikátní technologie, která se skládá ze skenovací jednotky obsahující speciální software, frézy a glazovací pece, což v součtu představuje dva milióny korun. Dalším nákladem je keramický blok a další spotřební materiál společně s časem lékaře. 
Přes výše uvedené skutečnosti je s ohledem na kvality a výhody náhrada zhotovená systémem CEREC cenově nejefektivnější zubní náhradou,  která je v současnosti k dispozici.
Cena za keramickou inlay a onlay je v naší ordinaci 4.900,- Kč, celokeramická korunka stojí od 7.500,-Kč.

Odborníky doporučované pomůcky pro ústí hygienu za skvělé ceny zakoupáte u nás nebo zde: